Sztutowo dla pasjonatów sportu

Wakacje lub pobyt w Sztutowie to nie tylko plażowanie i zwiedzanie lokalnych atrakcji. Okolice Sztutowa oferują sporo możliwości dla wielbicieli bardziej aktywnego spędzania czasu, którzy nawet w trakcie urlopu wolą zadbać o swoją sprawność.

Propozycje sportowe w okolicach Sztutowa
Nordic walking to sport, który zdobywa sobie coraz więcej zwolenników także w Polsce. Mniej obciąża stawy niż bieganie, a jest równie skuteczny w spalaniu zbędnych kilogramów i poprawianiu ogólnego stanu swojego zdrowia. Wychodząc naprzeciw coraz liczniejszym wielbicielom spacerowania z kijami, w nieodległej od Sztutowa Krynicy Morskiej co roku organizowanie są letnie marsze nordic walking. Chętni zbierają się przy wejściu na plażę w Krynicy o numerze 24 i mają możliwość bezpłatnego skorzystania z porad i pomocy profesjonalnych instruktorów nordic walking, którzy pokażą jak właściwie i efektywnie można wykorzystać kije do poprawienia swojej sprawności. W samym zaś Sztutowie istnieją dwie trasy nordic walking – żółta, Muzealna lub zielona – przez sztutowskie lasy.

Można także zabrać ze sobą rower lub wypożyczyć go na miejscu, gdyż w okolicy znajduje się sporo tras rowerowych, dłuższych i dalszych, dla mniej lub bardziej wprawionych w boju, na przykład: Szlak Bursztynowy, Nadmorski, Nadzalewowy, Mała Nadzalewowa Pętla Żuławska czy Pętla Żuławska.

Wielbicieli sportowych aktywności z nutką adrenaliny zaprasza z kolei znajdujący się w Krynicy Morskiej Park Linowy Mierzeja otwarty w 2011 roku. Można tutaj skorzystać z 5 tras o różnych stopniach trudności, a także pobawić się piłkami waterball i skoczyć na eurobungee, a dla najmłodszych przygotowano specjalnie plac zabaw. Wszystkie przejścia odbywają się pod czujnym okiem instruktorów, dbających o bezpieczeństwo uczestników zabawy w parku linowym.

Jeśli szukamy bardziej różnorodnych rozrywek, warto wybrać się do Gdańska oddalonego 34 kilometry od Sztutowa, gdzie na Fun Arena możemy skorzystać z oferty największego parku rozrywki w Trójmieście. Gokarty, tor wrotkarski, skatepark czy paintball elektroniczny – nawet najbardziej wymagający znajdą tutaj odpowiednią dla siebie aktywność, pozwalającą na zużycie swojej energii.

Baza noclegowa [więcej: Sztutowo] przygotowana w Sztutowie pozwala na dotarcie do wszystkich tych miejsc w najwyżej godzinę, dzięki czemu aktywnie spędzimy dzień i wrócimy do kwatery z poczuciem dobrze wykorzystanego czasu. Położenie Sztutowa jest bowiem szczególnie atrakcyjne dla osób, które nie przepadają za nocnymi głośnymi rozrywkami w innych popularnych miejscach nad morzem, a w dzień wolą zorganizować sobie zwiedzanie lub sportowe aktywności. Znajdą tu ciszę, spokój i niewielkie odległości dzielące Sztutowo od innych miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>