Katowice – popularne atrakcje

Katowice to duże miasto, które funkcjonuje na prawach powiatu w województwie śląskim. Miasto to rozwinęło się w szesnastym wieku naszej ery, kiedy to było jednym z większych ośrodków rolniczych na terenie ówczesnego kraju. Katowice otrzymały prawa miejskie dosyć późno, bo dopiero jedenastego września tysiąc osiemset sześćdziesiątego piątego roku. Miasto to kojarzone jest głównie z przemysłem górniczym, jednak co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, którzy pragną poznać to miasto z bliska. Odnalezienie odpowiedniego dla niech miejsca do odpoczynku ułatwia baza noclegowa [szukaj na: noclegi Katowice / meteor-turystyka.pl]. W mieście tym funkcjonuje wiele hoteli, hosteli, pensjonatów oraz noclegowni, które chętnie przyjmują nowych gości.

Miasto to podzielone jest na dwadzieścia dwie dzielnice. Katowice to miasto, które leży w bliskim sąsiedztwie z dwiema dużymi rzekami. Jedną z nich jest Wisła, natomiast druga to Odra. W okolicy przepływa również wiele mniejszych rzek, które są dopływami większych nurtów. W mieście tym nie odnajdziemy urokliwego starego rynku, rodem z czasów średniowiecza. Możemy zwiedzić tutaj natomiast relatywnie nowoczesne budynki, które powstały na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Cały rynek wybudowany został w okresie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych dziewiętnastego wieku, dlatego też większość tutejszych budynków prezentuje styl neorenesansowy i neobarokowy oraz secesyjny. Jednym z największych budynków tego miasta jest Gmach Sejmu Śląskiego, który swoim wyglądem wyraża styl modernistyczny. Wpisany jest on na listę miejskich zabytków. Został wybudowany w tysiąc dziewięćset dwudziestym dziewiątym roku.

Miejscem silnie utożsamianym z Katowicami jest Archikatedra Chrystusa Króla, która budowana była w latach tysiąc dziewięćset dwadzieścia siedem a tysiąc dziewięćset pięćdziesiąt pięć. Architekci zaprojektowali ją w taki sposób, że wszystkie elementy jej budowy wyrażają styl klasycystyczny. Na terenie Katowic możemy odwiedzić również Pomnik Powstańców Śląskich, który może poszczycić się tym, że jest największym pomnikiem jaki kiedykolwiek powstał w Polsce. Powstał on w tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym siódmym roku z rąk rzeźbiarza Gustawa Zemły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>