Atrakcje w Karwi i okolicach

Jednym z najczęściej wybieranych regionów na spędzenie wakacji nad polskim morzem jest niewątpliwie pas od Władysławowa do Karwi. Właśnie tutaj w lecie przyjeżdża najwięcej osób. Okolica jest bardzo bogata w atrakcje: przepiękne krajobrazy – wydmy i wysokie klify, czyste i szerokie plaże, a przede wszystkim znakomicie rozwinięta oferta miejsc do spania (Karwia noclegi). Karwia zaraz obok Władysławowa stanowi główny ośrodek noclegowy i turystyczny. Jest tu mnóstwo sklepów typowo sezonowych, jedna z najszerszych plaż nad Bałtykiem, która od miasteczka jest oddzielona wydmami oraz lasem. Jest to doskonałe miejsce do dłuższych spacerów czy odpoczynku w cieniu podczas upalnego, słonecznego dnia.

Trzeba wspomnieć, że Karwia leży na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego (Park Krajobrazowy info), na którym możemy znaleźć wiele mniejszych rezerwatów czy obszarów ochrony zwierząt. Może to być także znakomity pomysł na spędzenie ciekawego dnia, gdyż okoliczne lasy są naprawdę piękne i warte wyjścia na spacer. Oczywiście, będąc w Karwi nie należy się ograniczać tylko do tego miejsca i spacerów na plażę czy po lasach znajdujących się na terenie miasta. Okolica jest równie piękna i atrakcyjna i niewątpliwie warto jak najczęściej robić jednodniowe wypady.

Jednym z takich miejsc, gdzie warto się udać, są Bielawskie Błota. Na ich terenie znajdziemy dwa rezerwaty florystyczne – Woskownicy Bielawskiego Błota i Moroszka Bielawskiego Błota – są to bardzo rzadko występujące w Polsce gatunki i zaciekawią na pewno niejednego miłośnika biologii. Blisko Karwi, bo tylko 13 km od niej,  znajduje się Żarnowiec, a słynie on przede wszystkim z kompleksu klasztorno-kościelnego, który niegdyś należał do zakonu cystersów.

Jest to kompleks, który jest jednym z najcenniejszych zabytków na północnych Kaszubach. Będąc tam możemy zwiedzić kościół z krużgankami i Pietę, które to obiekty pochodzą z początku wieku XV. Dodatkowo, na terenie kompleksu znajdują się budynki klasztorne i plebania. Jest to kompleks otwarty dla turystów, jednak aby go zwiedzić, trzeba wcześniej ustalić dokładną datę wizyty w recepcji hotelu, który zarządza kompleksem. Oprócz tych miejsc warto wybrać się do Władysławowa, które jest jednym z bardziej znanych miejsc nad Bałtykiem czy do Jastrzębiej Góry, znajdującej się zaledwie 1,5 km od Karwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>